Dárek ke stažení zdarma-ebook s názvem Jak správně zacházet s penězi, který vám ukáže cestu jak z dluhů

Dárek ke stažení zdarma-ebook s názvem Jak správně zacházet s penězi, který vám ukáže cestu jak z dluhů12 Nejčastějších finančních chyb, trochu jinak

Když jsem dneska otevřela internet zaujal mě článek Dvanáct nejčastějších finančních chyb,kterých se Češi dopouštějí a  když jsem si ho přečetla, řekla jsem si:"Tak to je pravda!" a zároveň mě to nastartovalo abych napsala další článek, protože jsem už delší dobu nevěděla o čem bych měla psát tak tento článek  mi nahrál na smeč jak se říká. Takže začínáme:

1. Smlouvy podepíšou bez čtení.

Zásadní chyba s jejíž pomocí se můžete dostat  do tak velkého průšvihu, že ani nebudete vědět jak. Předejít nepříjemnostem můžete pouze tak, že si ji nejprve přečtete a pokud nebudete souhlasit s čímkoliv ve smlouvě tak buď se pokusíte vyjednat si ve smlouvě změnu nebo nic nepodepisujte. Drobné písmo ve smlouvě je mnohdy důležitější než to co je napsáno čitelně. A to platí o jakékoliv smlouvě nejen o půjčce, ale i o nájemní smlouvě, smlouvě s operátorem v jehož síti provozujete svůj telefon, internet atd. Dobré je mít po ruce nějakého právníka, který vám poradí. Jeho služby sice nejsou levné, ale pomůže vám ušetřit peníze za problémy a případné soudní tahanice.

2.Nekontrolují s kým smlouvu uzavírají.


Další chyba na kterou můžete silně doplatit a ne jenom když jde o finanční poradce zmiňované v článku. Tady bych se chtěla zmínit i o lidech kteří chodí po domech a pokoutným způsobem přehlašují elektriku nebo plyn do jiných firem než u kterých jste právě teď a to velmi zavádějícím až přímo podvodným způsobem hlavně u starších lidí. Prostě a jednoduše držte se pravidla: Lidé čtěte smlouvy .

3.Nejnižší úrok považují za  nejlevnější

To co ušetříte na úroku zaplatíte zase na jiných poplatcích, protože ať tak či tak banka na vás bude vždycky pouze vydělávat. Nic víc. Nejnižší úrok je pouze reklamní trik a lákadlo na zákazníky, aby u nich uzavírali smlouvy a banka aby ještě více vydělávala. POPLATKY    Nejpravdivější je vlastně ta reklama na FIO banku.
 

4.Nepočítají s tím jak banka ohodnodotí jejich nemovitost

A kromě toho co je v článku tady ještě ve vztahu k nemovitostem hraje velkou roli i nadsazené očekávání majitele ohodnocované nemovitosti.  Někdy vás k tomu domu vážou vzpomínky na krásné dětství, které jste tam prožili, někdy vás k němu váže vědomí, že jste ho svépomocí stavěli nebo alespoň představovali nebo naopak se toho domu chcete rychle zbavit, protože jste tam nic příjemného nezažili a chcete to mít všechno co nejrychleji za sebou, ale přesto očekávávte, že vám z toho kápnou nějaké peníze, protože je chcete investovat do něčeho jiného. Rozhodnutí banky pak dotyčného člověka vrátí velmi rychle zpátky do reality. A někdy velmi krutě a nevybíravě. Jenže s tím nic nenaděláte.

5.Zapomínají na druhou smluvní stranu.

Ono pokud vše funguje ke spokojenosti obou stran tak je vše v pořádku, ale pokud vám firma prodlouží smlouvu sama od sebe tak zbystřete a přečtěte si znění podmínek poskytnutí služby i smlouvu, protože tam zcela jistě bude nějaký chyták.Pokud to uděláte včas tj přibližně do čtrnácti dnů tak to ještě můžete změnit.Případně můžete odpstoupit.

6.Nepočítají s poplatky

Poplatky vládnou světem a předeším tím bankovním a finančním takže pokud nějaká firma v reklamě tvrdí, že nějaké poplatky jsou nulové, tak vemte jed na to, že jiné vám naúčtují mnohem dráž. Aby to kompenzovali a aby na vás vydělali. Takže počítejte s poplatky.

7.Ignorují podmínky akcí

Pokud vás nějaké akce osloví zjistěte si raději podrobně její podmínky, protože jinak spláčete na výdělkem.

8.Myslí si, že pojištění jen tak zanikne.

Pokud chcete zrušit nějaké pojištění, tak jej v první řadě vypovězte. Stačí krátce a jasně napsat pojišťovně a odešlete jim to pokud možno doporoučeně,abyste měli doklad, že jste jim to poslali. A teprve potom až vám pojišťivna zdějí že vaši výpověď přijala, tak ukončete platby. Jinak si zaděláte na zbytečné problémy, které mohou skončit u soudu. Nepodceňujete to.

9.Jsou přesvědčeni, že úrazové pojištění kryje všechna rizika
Tak pozor na tento omyl, raději si svoji úrazovou pojistku nejdřívě pořádně pročtěte a uvědomte si, že rizikové aktivity vaše pojistka nemusí pokrývat, pokud chcete aby byly tyto aktivity kryty pojistkou musíte si nejspíše za to připlatit.Ale lze to zpravidla dopojistit pokud kontaktujete svoji pojišťovnu a domluvíte se s ní.

10.Neaktualizují pojištění

Je sice pravda, že podobu platnosti smlouvy by měly být podmínky stejné, ale neuškodí občas si ověřit jak se vlastně věci mají.

11.Investují podle médií

Tady vám položím otázku: "Když vám v reklamě řeknou skočte z okna do ohně, tak skočíte?"  Tak proč se chováte jako lumíci před hromadnou sebevraždou? Uvažujte logicky.Když je vysoká poptávka je i  vysoká cena, počkejte nějakou dobu a pak teprve zkuste nakupovat. Na každé televizi existuje něco čemu se říká teletext a nebo to sledujte přes internet na pc. Stačí počkat až klesne cena a vždycky klesne a pak se znova zvýší. Burza funguje na stoupání a klesání ceny. Jen si to musíte pohlídat.

12.Řídí se minulou výkonností

Minulá výkonnost je fajn, jenže to není záruka absolutně ničeho, spíš si otevřete grafy a sledujte kam se pohybují. čevená znamená směr dolů zelená znamená směr nahoru. Grafy si můžete otevřít na minutu, ale třeba i na týden měsíc nebo rok a teprve potom se rozhodujte. Pak investujete nejlíp jak budete moci a neproděláte na tom.Tisknout stránku

Datum a svátek

Předpověď počasí

Sociální sítě

      © 2017 - 7 Tajemství jak získat bohatství
Digitální obchodník